Cicd - állás és munka - 0 db - Jobinfo
Company logo

Cicd - állás és munka - 0 db - Jobinfo

Foglalkoztattak:
Állás: 0 db

Cégbemutató

Köszöntelek az új weboldalunkon. Itt megtalálsz minden információt a programjainkról és a nálunk tanuló diákokról és az őket oktató tanárokról valamint betekintést nyerhetsz az iskola napi életébe.
1998 óta több száz önkéntes indult el innen önkéntesként. Ezen emberek majd' 80 nemzetet képviselnek különböző háttérrel és életfelfogással. Elindultak Afrikába vagy Indiába hogy a Humana People to People projektjeiben segítsenek a rászorulókon-tették mindezt a saját elhatározásukból és segítő szándékukkal. Lévén 11 testvériskolánk van szerte a világban, nem nehéz rájönni hogy már több ezer ember vett részt a programokon és a közreműködésük eredményeképp erős nemzetközi összefogással megmutatták a világnak, hogy változást márpegig el lehet érni megfelelő akarással és odaadással - egy világban, melyet határok osztanak és háborúk dúlnak fel.
Köszöntelek az új weboldalunkon. Itt megtalálsz minden információt a programjainkról és a nálunk tanuló diákokról és az őket oktató tanárokról valamint betekintést nyerhetsz az iskola napi életébe.1998 óta több száz önkéntes indult el innen önkéntesként. Ezen emberek majd' 80 nemzetet képviselnek különböző háttérrel és életfelfogással. Elindultak Afrikába vagy Indiába hogy a Humana People to People projektjeiben segítsenek a rászorulókon-tették mindezt a saját elhatározásukból és segítő szándékukkal. Lévén 11 testvériskolánk van szerte a világban, nem nehéz rájönni hogy már több ezer ember vett részt a programokon és a közreműködésük eredményeképp erős nemzetközi összefogással megmutatták a világnak, hogy változást márpegig el lehet érni megfelelő akarással és odaadással - egy világban, melyet határok osztanak és háborúk dúlnak fel.

1998 óta több száz önkéntes indult el innen önkéntesként. Ezen emberek majd' 80 nemzetet képviselnek különböző háttérrel és életfelfogással. Elindultak Afrikába vagy Indiába hogy a Humana People to People projektjeiben segítsenek a rászorulókon-tették mindezt a saját elhatározásukból és segítő szándékukkal. Lévén 11 testvériskolánk van szerte a világban, nem nehéz rájönni hogy már több ezer ember vett részt a programokon és a közreműködésük eredményeképp erős nemzetközi összefogással megmutatták a világnak, hogy változást márpegig el lehet érni megfelelő akarással és odaadással - egy világban, melyet határok osztanak és háborúk dúlnak fel.
A mozgalmunk a közösségen és a bizalmon alapszik továbbá az emberi méltóság mint alapvető érték tiszteletben tartásán. Egy erőszakkal és megosztotsággal teli világban ezen értékekért való kiállás necsak nemes dolog hanem alapvető kötelességünk is.
A szegénység egy állapot mely során az egyén olyan kilátástalan és helyzetbe kerül, hogy önmagától nem képes a helyzetén változtatni csakis külső segtséggel. A világ népességének körülbelül a fele él napi 2,5 dollárnál kevesebb bevételből. Ez csakis egy emberhez méltatlan élet fenntartására elég. Természetesen egy ember nem tudja megváltani a világot- de összefogással változás érhető el.
Hisszük hogy összefogással igazságosabbá tehetjük a világot és olyan jövőt szabhatunk mely nem csak magunknak hanem az elkövetkező generációknak is biztosítja a méltó életszínvonalat. Nem várhatunk a kormányokra és hivatalokra hogy cselekedjenek mert a   nélkülözők  helyzete napról napra kilátástalanabb. A mai gazdasági rendszer lehetővé teszi a gazdag országuknak hogy határaik lezárásával fenntartsák előnyös helyzetüket, mitöbb, a legszegényebb országoktól súlyos pénzeket követeljenek.
Egy átlagember számára mindez rémisztően hathat, füleg ha hozzáadjuk az emberiség környezet-romboló tevékenységét mely manapság sosem látott méreteket ölt. Mára világossá vált hogy a globális felmelegedés hatásai katasztrófálisak: hurrikánok, szökőárak és szárazság, hogy csak a legrosszabakat említsük. A fosszilis üzemanyag-készletek is kifogyóban vannak, a világ népessége nő és az elszegényedés drámai méreteket ölt. Szemtanúi vagyunk mindezen szörnyű eseményeknek és cselekvőképtelennek érezzük megunkat. Azonban ha összefogunk már van erőnk a helyzet megváltoztatására.
Ahogy egy bölcs mondta: “ Egy probléma felderítése nem egyenlő annak megoldásával”. Ugyanaez vonatkozik a világ égető problémáira is: attól, hogy felismerjük még nem oldjuk meg őket.  A CICD-ben a felismerésre nagy hangsúlyt fektetünk de a megoldásra ennél is nagyobbat.
A fejlődésért minden szinten dolgozunk: ugyanúgy Afrikában és Indiában mint az iskolában, sőt a helyi közöségekben is. Nincs recept a fejlődés megvalósítására, éppezért nagyon zgalmas és kihívásokkal teli a mi munkánk. Egy enciklopédia nem adja meg a választ a “Hogyan tehetem a Malawi lakosok életét emberibbé” kérdésre. Talán nincs is helyes válasz de a képzelőerőddel és kreativitásoddal mindenképp tehetsz egy lépést feléje. Tanulhatsz rengeteget de a valóságban csakis másokkal közösen tudod a tudásod gyümölcsét learatni. A CICD egy hely mely létrehozza ezt a kapcsot és segít eljutni helyekre ahol a legnagyobb a szükség.
Az iskola fenntartása nagy feladat de mivel az egész közösség osztozik ezeken a feladatokon így nagy hatékonyságot érhető el. Legyen szó főzésről, mosogatásról,takarításról, kertgondozásról vagy akár épület-felújításról mindent az itt élők végeznek. Közösségben élni a felelősség megosztását is jelenti-felelősség a környezetünk és egymás iránt is.
Az oktatási módszereink nem megszokottak és kétésg kívül embert próbálóak de ha mindannyian beleadjuk a maximumot az előrejutás garantált.
1998 óta több száz önkéntes indult el innen önkéntesként. Ezen emberek majd' 80 nemzetet képviselnek különböző háttérrel és életfelfogással. Elindultak Afrikába vagy Indiába hogy a Humana People to People projektjeiben segítsenek a rászorulókon-tették mindezt a saját elhatározásukból és segítő szándékukkal. Lévén 11 testvériskolánk van szerte a világban, nem nehéz rájönni hogy már több ezer ember vett részt a programokon és a közreműködésük eredményeképp erős nemzetközi összefogással megmutatták a világnak, hogy változást márpegig el lehet érni megfelelő akarással és odaadással - egy világban, melyet határok osztanak és háborúk dúlnak fel.A mozgalmunk a közösségen és a bizalmon alapszik továbbá az emberi méltóság mint alapvető érték tiszteletben tartásán. Egy erőszakkal és megosztotsággal teli világban ezen értékekért való kiállás necsak nemes dolog hanem alapvető kötelességünk is.A szegénység egy állapot mely során az egyén olyan kilátástalan és helyzetbe kerül, hogy önmagától nem képes a helyzetén változtatni csakis külső segtséggel. A világ népességének körülbelül a fele él napi 2,5 dollárnál kevesebb bevételből. Ez csakis egy emberhez méltatlan élet fenntartására elég. Természetesen egy ember nem tudja megváltani a világot- de összefogással változás érhető el.Hisszük hogy összefogással igazságosabbá tehetjük a világot és olyan jövőt szabhatunk mely nem csak magunknak hanem az elkövetkező generációknak is biztosítja a méltó életszínvonalat. Nem várhatunk a kormányokra és hivatalokra hogy cselekedjenek mert a   nélkülözők  helyzete napról napra kilátástalanabb. A mai gazdasági rendszer lehetővé teszi a gazdag országuknak hogy határaik lezárásával fenntartsák előnyös helyzetüket, mitöbb, a legszegényebb országoktól súlyos pénzeket követeljenek.Egy átlagember számára mindez rémisztően hathat, füleg ha hozzáadjuk az emberiség környezet-romboló tevékenységét mely manapság sosem látott méreteket ölt. Mára világossá vált hogy a globális felmelegedés hatásai katasztrófálisak: hurrikánok, szökőárak és szárazság, hogy csak a legrosszabakat említsük. A fosszilis üzemanyag-készletek is kifogyóban vannak, a világ népessége nő és az elszegényedés drámai méreteket ölt. Szemtanúi vagyunk mindezen szörnyű eseményeknek és cselekvőképtelennek érezzük megunkat. Azonban ha összefogunk már van erőnk a helyzet megváltoztatására.Ahogy egy bölcs mondta: “ Egy probléma felderítése nem egyenlő annak megoldásával”. Ugyanaez vonatkozik a világ égető problémáira is: attól, hogy felismerjük még nem oldjuk meg őket.  A CICD-ben a felismerésre nagy hangsúlyt fektetünk de a megoldásra ennél is nagyobbat.
A fejlődésért minden szinten dolgozunk: ugyanúgy Afrikában és Indiában mint az iskolában, sőt a helyi közöségekben is. Nincs recept a fejlődés megvalósítására, éppezért nagyon zgalmas és kihívásokkal teli a mi munkánk. Egy enciklopédia nem adja meg a választ a “Hogyan tehetem a Malawi lakosok életét emberibbé” kérdésre. Talán nincs is helyes válasz de a képzelőerőddel és kreativitásoddal mindenképp tehetsz egy lépést feléje. Tanulhatsz rengeteget de a valóságban csakis másokkal közösen tudod a tudásod gyümölcsét learatni. A CICD egy hely mely létrehozza ezt a kapcsot és segít eljutni helyekre ahol a legnagyobb a szükség.Az iskola fenntartása nagy feladat de mivel az egész közösség osztozik ezeken a feladatokon így nagy hatékonyságot érhető el. Legyen szó főzésről, mosogatásról,takarításról, kertgondozásról vagy akár épület-felújításról mindent az itt élők végeznek. Közösségben élni a felelősség megosztását is jelenti-felelősség a környezetünk és egymás iránt is.Az oktatási módszereink nem megszokottak és kétésg kívül embert próbálóak de ha mindannyian beleadjuk a maximumot az előrejutás garantált.

Jelentkezésedet várjuk:

Adatlap